Jak urządzić pokój dla starszego dziecka?

Dzieci wkraczające w wiek gimnazjalny stają się wyjątkowo wybredne. To okres buntowniczy, a jeżeli zgra się z remontem to może być ciężko. Wyposażenie takiego pokoju może być lekkim problemem, ponieważ trudno jest trafić w gust młodej osoby. Najlepszym pomysłem będzie zapytanie się co nowego miałoby się znaleźć w takim pokoju. Remont pokoju wypadałoby zacząć od wyniesienia starych mebli, oraz wszystkiego co już nie jest zbyt przydatne. To jest taki wiek, w którym przekonania i myśli wkraczają lekko na dorosłą drogę. Dlatego kolor pokoju zmieni się na taki bardziej stonowany, a wyposażenie na bardziej standardowe.

Meble

Dobór nowych mebli do pokoju to nie lada wyzwanie. Metraż pokoju bardzo często nie pozwala na zakup typowo sklepowych mebli. W tym celu trzeba będzie poszukać firmy, która zajmuje się tylko meblami i może wykonać je na zamówienie. Jedną z takich firm, która produkuje meble na zamówienie jest Altalena. W ten sposób można wyposażyć pokój dziecka w odpowiednie meble, ale to jeszcze nie koniec problemów. Meble nie mogą być przypadkowo dobrane. Trzeba dokładnie zastanowić się co dokładnie młoda osoba potrzebuje. Oprócz tak istotnych elementów jak szafa przyda się jakaś komoda lub chociażby półka na telewizor. Do tego niewątpliwie przyda się barek, chyba że w planach będziemy mieli kolejny remont za kilka lat. Wiadomo, że w tym wieku barek się jeszcze nie przyda ale wszystko zależy od tego czy będziemy planować kolejny remont.

stanowisko komputerowe (pixabay.com)

Stanowisko komputerowe

Żyjemy w czasach gdy bez komputera nie można praktycznie funkcjonować normalnie. Wiadome jest, że dziecku tez przyda się odpowiedni komputer. Oprócz tego samo stanowisko może spełniać zadanie biurka do nauki, więc tak czy inaczej będzie to przydatne. Przygotowanie stanowiska pod komputer powinno być z góry przemyślane. Lepiej zrobić to dobrze i mieć spokój na lata niż co jakiś czas przerabiać, żeby umieścić nowe elementy. Dlatego zakupione biurko powinno być zgodne ze standardami i proste. Nie należy umieszczać biurka komputerowego do narożnika, ponieważ wtedy niemożliwe jest zajęcie odpowiedniej pozycji do korzystania z komputera. Do tego biurko powinno być wystarczająco duże aby pomieścić takie urządzenia jak chociażby drukarka. Warto zwrócić uwagę także na dokładne umiejscowienie samego komputera. Złe umieszczenie może powodować jego przegrzewanie się i kolejne problemy.

One comment

  1. Fajnym pomysłem może być jakaś ciekawa fototapeta. Widziałam w sklepach przykładowo zdjęcia mostu Brooklyn Bridge i ładnie się to prezentuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *