Jak ważna w życiu jest edukacja

Edukacja bez wątpienia zajmuje nam większą część życia. Można myśleć, że jest niepotrzebna ale tak naprawdę uczy nas kultury i zachowań, które przydadzą się w przyszłości. Oczywiście oprócz tego każdy musi przejść przez przedmioty, które zbytnio się nie przydadzą ale to one służą jako podstawa w przyszłości. Każdy narzeka na matematykę, ale jak przyjdzie coś policzyć to ta umiejętność bardzo się przydaje. Chociaż przy aktualnym rozwoju technologii i urządzeń elektronicznych już niedługo w ogóle nie będziemy musieli liczyć manualnie.

Przedmioty techniczne

W szkołach technicznych pojawiają przedmioty uczące ściśle do danego zawodu. To bardzo ułatwia późniejsze wdrożenie się w studia na tym kierunku lub nawet pracę. Dużo zależy też od sposobu nauczania. Przedmioty techniczne powinny kłaść nacisk na praktykę. Jednak w każdej szkole może wyglądać to trochę inaczej. Problem leży głównie w kwestii sprzętu i finansów danej placówki. Szkoły niestety bardzo często nie mają odpowiedniego wyposażenia, przez co nauka nie może być aż tak efektywna. Oczywiście można spotkać się ze szkołami prywatnymi ale nauka w tych miejscach jest wyjątkowo droga.

szkoła wyższa (pixabay.com)

Wpływ na przyszłość

Mówi się że szkoła ma olbrzymi wpływ na przyszłość. Rodzice wciąż powtarzają dzieciom, ucz się dobrze a znajdziesz dobrą pracę. Okazuje się że dobre oceny mają znikome znaczenie do znalezienia dobrej pracy. Tak już wygląda rzeczywistość. Sukces odnoszą osoby zdeterminowane, które stawiają sobie wysokie cele. Obecnie osoba po ukończeniu studiów wciąż nie ma gwarancji że znajdzie dobrą pracę. Często można spotkać ludzi po studiach na kasach sklepowych, co jest bardzo przykrym doświadczeniem po tak dużym wkładzie pracy w edukację.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *