Czym dla nas są gry komputerowe?

Starsi ludzie uważają, że gry komputerowe to tylko głupia i pusta rozrywka. Jednak nie mają pojęcia jak bardzo gry się zmieniły w ciągu ostatnich lat. Z prostych gier platformowych wyewoluowały do olbrzymich produkcji przynoszących długie godziny ciekawej rozgrywki. Ponadto niezależnie od gry i jej tematyki zawsze można coś z niej wynieść. Wbrew pozorom nawet brutalne gry wojenne mogą uczyć, tylko trzeba dokładnie zrozumieć problematykę takiego tytułu. Gry wcale nie są stworzone tylko dla rozrywki i młodszego pokolenia. Niektóre produkcje potrafią zaciekawić swoją złożoną fabułą i nie odstają przy tym od naprawdę dobrych filmów.

W stronę kina

Gry od jakiegoś czasu bardzo starają się upodobnić do tego co widzimy na ekranach telewizorów. To bardzo dobry zabieg o ile jest dobrze wykonany. Gry mają tą przewagę, że mogą zaoferować dużą ilość zwrotów akcji. Oglądając film mamy przed oczami scenariusz, który zawsze przebiega tak samo. W przypadku gier scenariusz może być modyfikowany przez nas na wiele sposobów. To właśnie jest jedno z najlepszych rozwiązań. Możemy podejmować wybory, które później mają swoje konsekwencje. Przez to potrafimy bardziej wczuć się w bohatera i cała opowieść wzbudza w nas dużą większą ciekawość.

gry (pixabay.com)

Nauka w trochę inny sposób

Obecne gry uczą w trochę inny sposób. Nie przekazują nam wiedzy wprost, tylko starają się ją ukrywać. To my jako gracze mamy wyciągać wnioski ze wszelkich działań, niezależnie od tematyki produkcji. Przykładowo gry wojenne mimo swojej brutalności często przedstawiają prawdziwe wydarzenia i bitwy, które rzeczywiście miały miejsce. Taki obraz mimo swojej drastyczności, może dokładnie nam odzwierciedlić jak bardzo były to ciężkie czasy. W przypadku gier, gdzie liczy się ekonomia możemy nauczyć się oszczędzać materiały, co później także przyda się w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *