Kontrole policji na drogach

Każdy kierowca prędzej czy później trafia na kontrolę. O ile jest to zwykła kontrola, to może się obyć jeszcze bez mandatu. Jednak często kierowcy zatrzymywani są za przekroczenie prędkości. Policja najczęściej ustawia się z aparaturą pomiarową na prostych odcinkach drogi i czeka tylko aż ktoś przekroczy dozwoloną prędkość. Takie rozwiązanie ma na celu ukarać kierowców łamiących prawo i pokazać wyraźnie wszystkim, że szybka jazda się nie opłaca. Jednak wygląda to tak jak wygląda i każdy prowadzi samochód łamiąc przepisy. Ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę na niektórych odcinkach jest po prostu absurdalne i nic dziwnego, że większość kierowców do tego się nie stosuje.

Fotoradary i kontrole – czy to ma sens?

Na wielu drogach można spotkać się z kontrolą fotoradarów. Te urządzenia mają bardzo proste działanie. W przypadku przekroczenia prędkości robią zdjęcie naszego pojazdu, po czym takie zdjęcie przychodzi do nas pocztą z żądaniem zapłaty odpowiednio wysokiego mandatu. Fotoradary mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, ale każdy wie że to nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo. Kierowcy zwalniają tylko w momencie gdy fotoradar pojawia się w pobliżu, po czym przyspieszają i jada dalej swoim tempem. Dużo lepsze są regularne kontrole trzeźwości kierowców. To akurat może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo, ponieważ pijany kierowca jest ogromnym zagrożeniem zarówno dla siebie jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Złapanie w porę takiego kierowcy może nawet uratować czyjeś życie.

fotoradar (pixabay.com)

Praca w policji

O pracę w policji może ubiegać się praktycznie każdy obywatel, ale nie każdy przejdzie proces rekrutacji. Wiadome, że funkcjonariuszem mogą zostać tylko osoby, które cechują się wysoką inteligencją i kulturą osobistą. W końcu policja strzeże prawa obywateli i nie mogą to być osoby, które mają problemy z prawem. Rekrutacja jest bardzo skomplikowana i obejmuje takie rzeczy jak chociażby testy do policji. Testy te obejmują zarówno sprawność jak i inteligencję. Przy rekrutacji można się spotkać także z badaniem psychicznym. Dużo zależy od tego jaki dział policji nas interesuje. Dużo łatwiej jest dostać się na drogówkę niż chociażby na dział kryminalny. W każdym razie praca jest zachęcająca głównie przez to, że dużo szybciej odchodzi się na emeryturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *