Rozwój portali społecznościowych

Od dłuższego czasu panuje trend portali społecznościowych. Zdecydowana większość osób zakłada tam konta podając swoje prywatne dane. W przypadku imienia i nazwiska to nie tworzy jeszcze żadnego problemu. Gorzej sytuacja wygląda, gdy ktoś podaje swój adres zamieszkania i udostępnia go publicznie. Wiadome jest, że to może wykorzystać ktoś niepowołany. Same portale społecznościowe nie tworzą zagrożenia. Zagrożenia powodują niestety ich uczestnicy, których jest naprawdę dużo.

Grupy społeczności

Na portalach społecznościowych pojawiają się funkcje tworzenia grup. Grupy jak wiadomo przyciągają osoby zainteresowane danym tematem. O ile jest to temat ogólny lub rozrywkowy to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niestety pojawiają się grupy szerzące nienawiść i prezentujące materiały, które nie powinny być rozpowszechniane na tego typu portalach. Chodzi głównie o zamieszczanie nagrań lub zdjęć pokazujących materiały drastyczne lub przemoc. Często pojawiają się także materiały rasistowskie, które później powodują konflikty.

portale społecznościowe (pixabay.com)

Pozytywny wpływ portali społecznościowych

Oprócz wielu zagrożeń i minusów takie portale potrafią jednoczyć ludzi o jednakowych przekonaniach. Przez to pojawiają się nowe znajomości i zainteresowania. Poza tym funkcja czatu pozwala na zobaczenie kto jest aktywny i szybką możliwość kontaktu z daną osobą. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, gdy jesteśmy zabiegani każdego dnia. Portale społecznościowe będą działać dalej, tylko jedynym ich problemem jest brak działania wobec osób, które łamią regulamin i publikują nieodpowiednie treści skazując młodszych uczestników na oglądanie tego.

One comment

  1. Sporo się zmieniło, ponieważ jeszcze kilka lat temu nie tak łatwo było trafić na strony pokazujące drastyczne sceny. Teraz nie ma z tym problemu, a taki widok może być bardzo szkodliwy zwłaszcza dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *