Samochód nowy kontra samochód używany

W życiu każdej osoby, która posiada prawo jazdy pojawia się problem przy kupowaniu samochodu. Jeżeli zgromadziliśmy całkiem sporo pieniędzy to próbujemy upolować jakiś lepszy i nowszy model. Problem w tym że w określonym przez nas progu cenowym pojawiają się zazwyczaj dwie zasadnicze możliwości. Możemy kupić używany samochód z dobrym wyposażeniem albo nowy, salonowy model, który ze względów finansowych nie jest aż tak dobrze wyposażony. To może być bardzo ciężki wybór.

Używane samochody

Używane pojazdy mają to do siebie, że nie są aż tak bardzo pewne jak salonowe modele. Nawet jeśli ktoś prowadzi książkę serwisową to nigdy nie mamy pewności czy jest ona rzetelnie prowadzona. Jednak za takim samochodem przemawia jasno cena. Jest dużo tańszy, ponieważ jego przebieg już jest dość oddalony od zera. Poza tym taki samochód możemy nabyć nawet z najwyższym wyposażeniem, a prawdopodobnie wciąż będzie tańszy niż ten, którego oglądaliśmy w salonie. Niestety najgorszym minusem jest fakt, że możemy nie dostać informacji o dokładnym stanie technicznym i w późniejszym czasie okaże się, że samochód brał udział w wypadku. To chyba najgorszy cios dla kupującego.

samochód używany (pixabay.com)

Samochody z salonu

Salonowe modele są niewątpliwie dużo kosztowniejsze. Producenci podają w reklamach bardzo niskie ceny, ale warto wiedzieć że w tej kwocie możemy zakupić samochód z najsłabszym silnikiem i praktycznie bez żadnego wyposażenia. Chyba nikomu nie widzi się podróżowanie samochodem z obecnego roku niewyposażonym w radio czy chociażby klimatyzację. Ceny dodatkowego wyposażenia czy zmiany silnika mogą spowodować nawet podwojenie kwoty, którą chcieliśmy przeznaczyć na samochód. Jednak takie auto jest pewne i wiemy o nim wszystko. Cała eksploatacja leży w naszych rękach, więc nie mamy się o co martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *