Sporty i wyczyny ekstremalne

W naszym społeczeństwie są osoby, dla których zwykły sport to za mało. Piłka nożna nie jest fascynująca, a siłownia tylko dla kulturystów. Niektórym po prostu potrzeba dodatkowych wrażeń, a ilość wydzielanej adrenaliny będzie tym wyznacznikiem. Niektóre z wyczynów ludzi można uznać za wyjątkowo ekstremalne. Czasem ciężko jest uwierzyć, że niektórzy żyją właśnie z tej adrenaliny. Jest mnóstwo nagrań na popularnych serwisach, które przedstawiają osoby spacerujące po elementach konstrukcyjnych mostu będąc nieraz kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Upadek z takiej wysokości byłby niewątpliwie śmiertelny, a te osoby oprócz samego spacerowania dopuszczają się jeszcze bardziej ekstremalnych czynów.

Paralotniarstwo

Ten sport jest bardzo często spotykanym w Polsce. W okresie letnim można dostrzec paralotniarzy niemalże codziennie. Co ciekawe na latanie paralotnią trzeba dostać specjalne uprawnienia i być zarejestrowanym. Jednak wszystko wskazuje na to że większość paralotniarzy to osoby bez uprawnień, które próbują tego sportu na własną rękę. Unosząc się w powietrze trzeba mieć odpowiednią wiedzę na ten temat. Nie jest to wskazane dla osób, które nie mają pojęcia o zjawiskach panujących w przestrzeni powietrznej. Warto zwrócić uwagę na korzyści z tego sportu. Lecąc na paralotni można zrobić wysokiej jakości zdjęcia lotnicze. To pozwala na dokładne stworzenie panoramy miasta z powietrza. Ponadto można wykonać zdjęcia różnych wydarzeń, które będą ciekawą wizytówką dla różnych firm zajmujących się reklamą.

skok na spadochronie z instruktorem (pixabay.com)

Skoki na spadochronie

Jest to sport gównie dla osób bogatych. Same kursy nie należą do tanich, a zdobycie uprawnień zajmuje trochę czasu. Ten sport nie wygląda na szczególnie niebezpieczny, ponieważ na pierwszy rzut oka obejmuje tylko prosty skok z otwarciem spadochronu. Jednak tak samo jak w przypadku paralotni trzeba znać dokładnie zjawiska, które pojawiają się na dużej wysokości. Najczęstszym problemem nowych skoczków jest brak umiejętności obracania się w powietrzu. Spadochron nie otworzy się poprawnie gdy będziemy spadać plecami do ziemi, co jest bardzo niebezpieczne. Ponadto nigdy nie ma stu procent szans, że spadochron się otworzy, a dodatkowy zawsze może nas zawieść. W każdym razie skoki na spadochronie są wyjątkowo niebezpieczne, zwłaszcza dla osób niedoświadczonych.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *