Studia czy praca – czyli ciężki wybór wśród młodzieży

Kończąc naukę w szkole średniej stajemy przed ciężkim wyborem. Możemy zacząć szukać pracy na własną rękę lub kierować się na studia w celu dalszej nauki. Problem polega w tym, że mało kto jest w stanie pogodzić te dwie różne drogi równocześnie. Studia oferują taką możliwość dając nam studia zaoczne, w których nauka odbywa się weekendami. Jednak taka kolej rzeczy daje nam pięć dni ciężkiej pracy, a kolejne dwa dni to studia. Tylko wyjątkowo inteligentne osoby są w stanie przejść przez taki tryb życia.

Dalsza nauka

Jeżeli mamy bardziej ambitny plan na przyszłość to trzeba kierować się na zaplanowany wydział studiów. Nie jest to prosta droga, ponieważ ilość nauki z roku na rok rośnie, a tematyka jest coraz to trudniejsza. Poza tym bardzo wiele osób na studiach imprezuje ze względu na obecne towarzystwo i przez to olewa naukę. Jeżeli jednak mamy w sobie dość dużą ilość samozaparcia i determinacji to studia pozwolą nam osiągnąć wykształcenie wyższe. Warto pamiętać że to jeszcze nie gwarantuje dobrych zarobków w przyszłości.

Praca (pixabay.com)

Praca po szkole średniej

Ciężko jest znaleźć dobrą pracę po szkole średniej, ale to samo jest w przypadku studiów. Sama szkoła nie gwarantuje dobrej pracy, ale czasem lepiej jest zostawić studia i iść do pracy od razu po szkole średniej. Wiadome, że stanowiska urzędnicze są raczej dla nas niedostępne ale wyższe stanowiska w firmie zawsze będą przed nami otworem. Przecież nic nie stoi nam na drodze aby zostać kierownikiem jakiejś firmy. W tym przypadku liczy się wiedza i doświadczenie, a nie tylko dokument potwierdzający ukończenie szkoły.

One comment

  1. Moim zdaniem lepiej od razu szukać pracy i próbować się czegoś dorobić. Studia wcale nie gwarantują lepszych zarobków, a pracodawcy nie chcą przyjmować osób z wykształceniem wyższym na niskie stanowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *