Gdy padniemy ofiarą oszustwa

Życie pisze każdemu inne scenariusze. Zaczynając dorosłe życie trzeba być dużo bardziej czujnym niż do tej pory. Od momentu ukończenia 18 lat odpowiadamy już sami za siebie i rodzice nie będą mieli możliwości aby nam pomóc. Dlatego każde podejmowane przez nas decyzje muszą być z góry kilkukrotnie przemyślane. To może okazać się trudne, bo przecież jeszcze jesteśmy młodzi i chcemy spróbować czegoś nowego. Dla oszustów właśnie najlepszym celem są ludzie młodzi i osoby starsze. Takich jest najłatwiej nabrać lub naciągnąć na niezbyt korzystną ofertę. Trzeba wiedzieć, że przyjęcie takiej niekorzystnej oferty może być dla nas bardzo poważnym problemem.

Kto może nas oszukać?

Oszuści próbują działać na wszelkie możliwe sposoby. Najbardziej powszechną taktyką jest podszywanie się pod różne firmy i służby. Zdarza się niestety, że ludzie którzy przynoszą nam oferty reprezentują realne firmy, które mają bardzo niekorzystne oferty. Ich założeniem jest namówienie nas na przeniesienie opłat przykładowo za wodę, prąd czy gaz do ich firmy. Oferta, którą nam będą składać zawsze będzie korzystna, ale w umowie pojawi się dopiero cała prawda o tej ofercie. Oczywiście umowa będzie skonstruowana w taki sposób, aby przeoczyć dane o niekorzystnych płatnościach i zobowiązaniach. Wiadome jest, że takie dane muszą być zawarte, ponieważ każdy może wziąć ze sobą kopię umowy. W każdym razie podpisanie umowy z takim nieuczciwym przedsiębiorstwem może spowodować gwałtowne podwyższenie rachunków i olbrzymie straty finansowe.

prawnik (pixabay.com)

Ścieżka sądowa

Gdy już podpiszemy niekorzystną umowę to bardzo ciężko będzie ją rozwiązać. Praktycznie każde przedsiębiorstwo zastrzega sobie rozwiązywanie umów przed terminem i określa za to bardzo wysokie kary. Tak czy inaczej rozwiązując umowę stracimy pieniądze, więc trzeba będzie szukać innego wyjścia. Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie ścieżka sądowa. Jednak wytoczenie sprawy przeciwko takiej firmie raczej skończy się naszą przegraną. Do takiej walki sądowej potrzebna będzie pomoc prawnicza. Radca prawny Gliwice – ktt-adwokat.pl może nam udzielić wsparcia w takich problemach. Dopiero przy pomocy adwokata pojawia się cień szansy na korzystne zakończenie sporu i rozwiązanie umowy bez żadnych dodatkowych kosztów. Jednak wszystko zależy od werdyktu sędzi, który może ale nie musi określić bardzo niekorzystnych dla nas zobowiązań wobec firmy pobierającej opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *