Ściany z klimatem natury

Znudziły Ci się już jednokolorowe ściany, a nie chcesz się już babrać w kolejnym ich przemalowywaniu. Jest sposób na zmianę aranżacji mieszkania przez zastosowanie ciekawej tapety. Dzięki dzisiejszym nowym technologiom druku, możemy wybrać wspaniałe obrazy z wysoką rozdzielczością a także nasyceniem barw. Natomiast technika trójwymiaru pozwala na poczucie, iż zagospodarowana prze nas domowa przestrzeń przenosi nas niejako w odległe krainy, czy miejsca, które eksponujemy. Dodatkowym atutem zastosowania nowoczesnej fototapety jest fakt zmywalności, takie rozwiązania są idealne dla pokoi dziecięcych, czy w pomieszaniach narażonych na szczególne zabrudzenia jak korytarze, klatki schodowe, salony, biura itd. Niektórzy też lubią sobie zamontować nietypowy obrazek w toalecie, a nawet jakąś ścianę w kuchni. Tutaj jednak w większości przypadków dominują już płytki ceramiczne. Ale jeśli nasza kuchnia nie jest w nie wyposażona, a póki co, nie stać nas na drogie rozwiązania, a mamy już brzydkie ściany możemy sobie zaszaleć. Jak wybrać i jaki motyw?

Optyka przestrzeni

Nasz wybór będzie zależał od rodzaju pomieszczenia i jego zastosowania. Drugim czynnikiem są funkcje zarządzania przestrzenią. Duża rolę odgrywa tu kolor jak i wzór. Do małych, kwadratowych pomieszczeń wymieramy jasne kolory o motywach głębi perspektywicznej, albo w figurami geometrycznymi które będą rozszerzać optycznie przestrzeń. Dla wąskich klatek,czy korytarzy zastosowanie jest podobne, tutaj możemy wybrać obraz z ciekawą uliczką miasta, albo jakiegoś pasjonującego miejsca np. pustyni itp., lasu. Dla małych przestrzeni możemy też zastosować obraz elementarny, czyli zostawiamy ta białą ścianę, a zdobimy tylko ciekawymi wzorami. Zastosowanie takich widoków, jak na przykład obrazy góry pasuje najlepiej do dużych przestrzeni. Rozwiązania panoramiczne, wykorzystywane są chętnie prze biura podróży, gdyż bogate pejzaże z różnych atrakcyjnych miejsc są efektywnie oddziałujące dla atmosfery. Widząc piękny obraz klient chętnie chciałby się tam wybrać. Duże obrazy panoramiczne dobrze eksponują się w dużych gładkich przestrzeniach np. w salonie, czy sypialni.

Widok gór jest naprawdę piękny

Styl i harmonia

Istotna w przestrzeni tapety jest aranżacja pomieszczenia, ważne jest to, aby meble czy inne rzeczy jakie mamy w mieszkaniu w danym pomieszczeniu dobrze wkomponowywały się w ścianę. Możemy też ciekawie urealniać niektóre jej elementy, co będzie tworzyć jeszcze większe wrażenie obecności w danym miejscu. Na przykład w korytarzu montujemy tapetę z jakąś włoską uliczką, jeśli wyposażona jest ona w jakieś kwiaty, to warto zakupić podobną donicę czy jakiś stylowy element z naszej tapety. Ważne jest aby nic ze sobą nie kolidowało, ale współgrało. Zachowanie harmonii w przestrzeni mieszkania wpływa na nasze poczucie równowagi, a obrazy dodawały przestrzeni i energii życiowej, a nie przytłaczały zarówno swoją formą, jak i kolorystyką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *